تفاوت انواع ماشین لباسشویی

تفاوت انواع ماشین های لباسشویی  که در دو دسته کلی قرار میگیرند مشخص میشوند: مدل درب از بالا ، مدل درب از جلو

مدلهای درب از بالا نمونه اولیه ماشین های لباسشویی بدند که عرضه شدند.در روند رو به رشد صنعت و پیشرفت تکنولوژی و طراحی، مدلهای درب از جلو نیز به بازار عرضه شدند.

انتخاب مدل مناسب موضوعی است که باید با توجه به شرایط و خواسته های خودتان آنرا توجیح کنید.

در این مقاله شما با تفاوت انواع ماشین لباسشویی آشنا میشوید.

 

خب سوال پیش آمده اینست که، کدام ماشین لباسشویی بهتر است؟ درب بالا یا درب از جلو؟

خوب است که بدانید در هر دو مورد کاربران هر کدام از ماشین‌های لباسشویی از  انتخاب دستگاه خود راضی هستند. خیلی‌ها مدل‌های لباسشویی که درب آنها بالاست را انتخاب و از عملکرد آن راضی هستند و برخی نیز مدل‌هایی را که درب جلو دارند  ترجیح می‌دهند و اظهار میکنند که کار کردن با آن برایشان راحت‌تر است. 

ماشین های لباسشویی درب از جلو مدلی توسعه یافته و متفاوت از ماشین های درب از بالا هستند در حقیقت برخی عملکردها و فناوری‌ها در ماشین‌های لباسشویی درب از جلو وجود دارد که در مدل‌هایی که درب آنها از بالاست گنجانده نشده است

واقعیت این است که هر کدام از این دو  مدل مزایا و معایب خودش را دارد و انتخاب نهایی بستگی به نیاز شما، سبک زندگی و مدل و ابعاد  آشپزخانه شما دارد که کدام مناسب‌تر است و با فضا و حتی رنگ محیط شما همخوانی دارد.

برای آشنایی بیشتر با تفاوت انواع ماشین لباسشویی درب بالا و درب از جلو ، حتما به مزایای و معایب این دو نوع لباسشویی که در زیر به آنها اشاره میکنیم ، توجه کنید.

پیشنهاد میکنیم سایر مقالات ما را در باره تعمیر ماشین لباسشویی، قطعات ماشین لباسشویی و …. را مطالعه نمایید.

تفاوت انواع ماشین لباسشویی,ماشین لباسشویی درب از بالا

ماشین لباسشویی 

درب از بالا (سطلی)

تفاوت انواع ماشین لباسشویی,ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی

درب از جلو (درب شیشه ای)

      تفاوت در قدرت شویندگی       ( تمیز کردن لباسها )

لباسشویی های درب از جلو در این فاکتور برنده محسوب میشوند.در این مدل لباسشویی ها به واسطه زمان بیشتر تماس آب و مواد شوینده با البسه و همچنین برنامه های متنوع شستشو ، شستشوی لباسها با کیفیت بالاتری صورت میگیرد و لباسها تمیزتر میشوند.در لباسشویی های درب از جلو میتوانید پارچه های بزرگ مانند ملحفه، پتو، روبالشتی و روی تختی را نیز با خیال راحت بشویید.این ویژگی در لباسشویی های درب از بالا چندان مطلوب نیست و عملکرد ضعیف تری در این مورد دارد.

لباسشویی های درب از جلو در این مورد عملکرد بهتری دارند.

تفاوت انواع ماشین لباسشویی در سرعت شستشو

لباسشویی های درب از بالا در این گزینه مناسب تر به نظر میرسند.دو مدل لباسشویی درب از بالا وجود دارد که به مدلهای همزن دار و بدون همزن معروف هستند.وجود همزن به واسطه ارتباط بیشتر و مناسب تر البسه با آب سرعت شستشو را در این مدل لباسشویی ها بالا میبرد.ولی در مدلهای بدون همزن که به مدل پربازده یا (HE) معروف هستند با مصرف آب کمتر و کیفیت مناسب تر شستشو ، میتوان سرعت بالای شستشو را در کنار کیفیت بالاتر شستشو انتظار داشت.

حتما بخوانید!
قطعات ماشین لباسشویی

 لباسشویی های درب از بالا در این فاکتور بهتر عمل میکنند.

تفاوت در کارایی و کیفیت

پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در لباسشویی  های درب از جلو باعث شده تا میل و رغبت خریداران به این مدل بیشتر باشد.برنامه های متنوع شسشتشو با جدیدترین روش ها در ساییدن و پخش لباسها در مواد شوینده و آب، استفاده از قدرت بخار در لکه بری از لباسها، مصرف بسیار پایین تر آب و انرژی( حدود 40%) کمتر از ماشین هاب لباسشویی درب از بالا باعث شده تا این مدل لباسشویی طرفداران بیشتری را به خود جذب کند.البته در برخی مدلهای لباسشویی درب از بالای جدید برخی از این کمبود ها جبران شده است.ولی همچنان کشش به سوی مدل های درب از جلو  در بازار بیشتر است.

لباسشویی درب از جلو انتخاب مناسب تری در این گزینه است.

تفاوت  در راحتی استفاده و قیمت

لباسشویی یکی از پرکاربردترین ها در فضای آشپزخانه است.لباسشویی های درب از بالا معمولا راحت تر مورد اسفاده قرار میگیرند.شما به راحتی میتوانید در حین شستشو به لباسشویی لباس اضافه کنید.همچنین بدلیل قرارگرفتن درب در بالای دستگاه نیازی به خم شدن و یا نشستن برای اضافه کردن یا خارج کردن لباس در ماشین لباسشویی نیست که این مزیت برای افراد مسن یا افرادی که دچار دیسک کمر یا کمردرد هستند ، ارزشمند است.قیمت این مدل لباسشویی ها در مقابل لباسشویی درب از جلو کمتر است.

لباسشویی های درب از بالا در استفاده راحت تر  و همچنین ارزانتر هستند.

 تفاوت انواع ماشین لباسشویی در لرزش و سر وصدا

موضوعی که برای خانوم ها خیلی مهم تلقی میشود صدای لباسشویی است.خانوم ها به دلیل گذراندن زمان بیشتر در آشپزخانه ، دوست ندارند سر و صدا و لرزش زیاد ماشین لباسشویی آنها را ناراحت کند.این مشکل در لباسشویی های درب از بالا به دلیل میزان کمتر دور چرخش درام ، کمی قابل تحمل تراست.ولی در ماشین های لباسشویی درب از جلو به دلیل گردش درام دستگاه در حالت خشک کن با سرعت بسیار بالا کمی آزار دهنده است.ایرادی که سازندگان  لباسشویی ها آنرا با تعویض موتور دستگاه از حالت تسمه دار به بدون تسمه یا همان دایرکت درایو ،رفع و لرزش و صدای ماشن را به کمترین حد کاهش دادند و استفاده از این مدل لباسشویی را راحت تر کردند.

لباسشویی های درب از جلو انتخاب مناسب تری در این مورد به نظر میرسند.

تفاوت در مصرف انرژی و ابعاد

لباسشویی های درب از جلو با تکنولوژی بسیار پیشرفته مصرف انرژی(برق) را تا حد زیادی کاهش داده اند.میزان  مصرف آب نیز طبق تحقیقات و گفته ی سازندگان تا میزان نیمی از مصرف ماشین های لباسشویی درب از جلو است که میزان قابل توجهی است.هرچند ماشین های لباسشویی درب از جلو گرانتر از لباسشویی های درب از بالا هستند ولی صرفه جویی در مصرف آب و برق در طی سالها استفاده بسیار خرید این نوع لباسشویی ها رو توجیه پذیر میکند.ابعاد این مدل لباسشویی ها به مراتب برای منازلی که محیط کوچکتری را برای آشپزخانه در اختیار دارند مناسب تر است.موضوعی که امروزه بسیار مهم به نظر میرسد.

 

لباسشویی های درب از بالا در این فاکتور بهتر عمل میکنند.

حتما بخوانید!
عیب یابی ماشین لباسشویی

جمع بندی

با توجه به آنچه گفته شد هر کدام از لباسشویی های مزایا و معایب خود رو دارند که باعث شده مدلهای قدیمی تر ( درب از بالا) همچنان جای خود را در بازار حفظ کنند. انتخاب هر کدام از این لباسشویی ها به سبک زندگی و ویژگی هایی مربوط است که برای شما مهم تر است.

مزایای لباسشویی درب از جلو:

مصرف آب و انرژی کمتر، برنامه شستشوی متنوع، پاک کنندکی بالا، صدای و لرزش کم،ظرفیت شسشتوی بیشتر لباس ، خشک کنندگی برتر و ابعاد مناسب برای فضاهای کوچک  و بالاخره ظاهر جذاب تر مزایایی ست که با خرید ماشین لباسشویی درب از جلو نصیب شما میشود.

معایب ماشین لباسشویی درب از جلو:

هزینه اولیه خرید بیشتر، هزینه نگهداری و تعمیر بیشتر  به واسطه  وجود قطعات پیشرفته تر، محبوس شدن رطوبت در داخل دیگ دستگاه و امکان بالای رشد کپک و بوی بد گرفتن دستگاه،لرزش دستگاه در مدلهای تسمه دار ، سختی و گاها پیچیدگی در استفاده از برنامه های شستشو و گذاشتن و خارج کردن لباسها درون دستگاه معایبی است که باید به آنها توجه کنید.

مزایای لباسشویی درب از بالا:

راحتی در استفاده به دلیل برنام های کمتر و سهولت در افزایش تعداد لباس در حین عملیات شستشو ، شستشوی سریعتر لباس ها، قیمت خرید پایین تر و قابلیت تمیزکردن راحت تر ، ویژگی هایی است که میتوان در خرید این مدل از لباسشویی از آنها بهره برد.

معایب ماشین لباسشویی درب از بالا:

مصرف آب و انرژی بیشتر برای شستشو، لرزش و سر وصدای دستگاه، خشک کنندگی ضعیف تر ، شستشوی نه چندان مناسب لباس، عدم امکان ستفاده برای البسه زیاد و پرحجم، ظاهری ساده تر و قدیمی تر از معایب این نوع از ماشین های لباسشویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *